کارتریج و جوهر

تفاوت کدهای Z10، Z20، Z30 و Z40 در کارتریج‌های اچ پی ۹۵۰/۹۵۱

این محتوا برای کسانی که پرینترهای اچ پی HP Officejet Pro 251dw, 276dw, 8100, 8600, 8615, 8625, 8630, 8640 و ۸۶۶۰ را دارند مفید است.

برای تعدادی از مشتریان این مشکل پیش آمده که برای پرینتر اچ پی خود (پرینترهای نامبرده در بالا)، یکی از کارتریج‌های اچ پی HP 950 / 950XL / 951 / 951XL را خریده‌اند اما پس از جایگذاری و نصب در پرینتر، پرینتر کارتریج را شناسایی نمی‌کند و ارور می‌دهد.

سوالات متداول مشتریان در این زمینه:

  • چرا کارتریج ۹۵۱ در پرینتر HP Officejet Pro 8600 من کار نمی‌کند؟
  • چرا کارتریج HP 951 Z10 توسط پرینترم شناسایی نمی‌شود؟
  • چرا پرینتر ۸۶۶۰ من فقط کارتریج ۹۵۰ با کد Z20 را پشتیبانی می‌کند؟
پیشنهاد مطالعه

در ادامه، دلیل به وجود آمدن این چالش‌ها را بخوانید:

برخی از پرینترهای اچ پی به دلایل امنیتی و جلوگیری از استفاده از کارتریج‌های تقلبی؛ فقط کارتریج‌های همان ناحیه جغرافیایی درج شده روی پرینتر را پشتیبانی می‌کنند.

کارتریج‌های اچ پی HP 950 / 950XL / 951 / 951XL از همین نوع کارتریج‌ها هستند که کد جغرافیایی دارند.

اگر پرینتر شما پارت خاورمیانه باشد باید کارتریج مشکی ۹۵۰ یا کارتریجهای رنگی ۹۵۱ با کد Z20 را تهیه کنید. در غیر اینصورت پرینتر، کارتریج را شناسایی نمی‌کند.

توجه: حتما برای جلوگیری از خرید اشتباه؛ کد کارتریجی که درون دستگاهتان قرار دارد را بررسی کنید و کارتریج جدید را با همان کد بخرید.

شکل ۱٫ نمونه کد درج شده بر روی جعبه کارتریج

شکل ۲٫ نمونه کد بر روی کارتریج

همانطور که در این دو شکل مشخص است، هر یک از این کدها مخصوص استفاده در پرینترهای تولیدی منطقه جغرافیایی ذکر شده هستند. در جدول زیر می‌توانید هر یک از این کدها را براساس این ناحیه جغرافیایی ببینید:

کد کارتریج‌های HP 950 / 950XL / 951 / 951XL ناحیه جغرافیایی درج شده روی پرینتر
Z10 کانادا و آمریکا
Z20 اروپا، خاورمیانه، روسیه و آفریقا
Z30 آمریکای لاتین
Z40 آسیا و اقیانوسیه

بنابر جدول بالا اگر پرینتر شما پارت خاورمیانه باشد باید کارتریج HP 950 / 950XL / 951 / 951XL با مدل Z20 را بخرید.

نکته اول: در برخی از موارد پرینتر اولین کارتریجی را که در آن قرار گرفته شناسایی کرده و از آن به بعد فقط همان کد کارتریج را شناسایی می‌کند. مثلا اگر پرینتر شما پارت اروپا بوده باشد اما اولین بار شما کارتریج با کد Z10 را در آن قرار داده باشید، احتمال زیاد پرینتر ارور نمی‌دهد اما از دفعات بعد همواره باید کارتریج با همین کد را داخل آن قرار دهید تا شناسایی شود. (البته این مورد خیلی نادر اتفاق خواهد افتاد چرا که داخل جعبه پرینترها یک کارتریج با شارژ اولیه وجود دارد و این کارتریج با مدل پرینتر کاملا همخوان است.)

نکته دوم: در ایران اکثر پرینترها پارت خاورمیانه و برخی از آنها پارت اروپا هستند و پارت‌های دیگر پرینتر بسیار کم هستند. بنابراین اغلب پرینترهای داخل کشور، از مدل کارتریج‌های ۹۵۰/۹۵۱ با کد Z20 پشتیبانی می‌کنند.

شما می‌توانید این مدل کارتریج‌ها را به صورت آنلاین از پرینت فید تهیه کنید:

خرید کارتریج اچ پی
پرینت فید با دارا بودن انواع کارتریج لیزری و کارتریج جوهری با کیفیت، تجربه‌ای لذت‌بخش را برای شما خلق می‌کند. شما می‌توانید برای خرید کارتریج اچ پی، کارتریج کانن، کارتریج سامسونگ و... همراه با کیفیت بالا و ۶ ما ضمانت، به لینک زیر مراجعه کنید:
خرید کارتریج اچ پی
4.7/5 - (19 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا