پرینتر، پلاتر و فکسمنتخب سردبیر

مشکلات رایج پرینترهای کانن+کدهای خطا

مشکلات رایج پرینترهای کانن+کدهای خطا

امروزه پرینتر‌های کانن مانند رایانه‌ها، در کار‌های روزانه، مشاغل اداری و حتی مصارف خانگی نقش بسیار مهمی دارند. به همین دلیل است، که مشکلات مربوط به پرینتر‌های کانن، می‌تواند در کارکرد بسیاری از افراد مشکل ایجاد کند. با این حال بسیاری از مشکلات مربوط به پرینتر، قابل حل بوده و شما بدون نیاز به تعمیرکار می‌توانید آن‌ها را برطرف کنید. در ادامه به برخی از مشکلات رایج پرینترهای کانن+کدهای خطا آن‌ها می‌پردازیم.

پرینتر کانن پرینت نمی‌گیرد

اگر شما هم از کاربران چاپگر canon باشید، بی تردید با مشکل پرینتر کانن پرینت نمی‌گیرد روبرو شده‌اید. در اولین قدم برای حل این مشکل کافیست، ابتدا بررسی کنید که دستگاه روشن است یا خیر. اگر دستگاه روشن باشد، چراغ پرینتر نیز چشمک زده و شروع به چاپ می‌کند. به یاد داشته باشید، پروسه چاپ می‌تواند برای اشکال گرافیکی و نمودار‌ها کمی بیشتر طول بکشد. حالا وقت آن رسیده که، اتصالات مربوط به پرینتر را بررسی کرده و از درستی نصب آن‌ها مطمئن شوید.

اگر اتصالات مربوط به پرینتر، کابل‌ها و سیم‌ها همگی سالم هستند باید به سراغ حافظه پرینتر بروید. گاهی اوقات این حافظه پر شده و صف طولانی موارد چاپی است که، باعث عدم پرینت دستگاه می‌شوند.

مشکل سفید پرینت گرفتن canon
با پاک کردن به موقع حافظه پرینتر کانن، مشکل پرینت نگرفتن پرینت را حل خواهید کرد

پرینتر کند شده است

یکی از مشکلات بسیار رایچ پرینتر کانن، کند شدن چاپگر است. به طور کلی این اتفاق هنگامی که، تنظیمات پیشفرض پرینتر را برای رسیدن به کیفیت بالاتر تغییر می‌دهید رخ می‌دهد. برای رفع این مشکل می‌توانید، به سراغ تنظیمات پرینتر رفته و کیفیت چاپ را پایین بیاورید. حتی می‌توانید دستگاه را در حالت اقتصادی قرار داده تا علاوه بر بالا بردن سرعت پرینتر، در مصرف کارتریج نیز صرفه جویی کنید.

خرید کارتریج لیزری و کارتریج جوهری در پرینت فید
پرینت فید با دارا بودن انواع کارتریج لیزری و کارتریج جوهری با کیفیت، تجربه‌ای لذت‌بخش را برای شما خلق می‌کند. شما می‌توانید برای خرید کارتریج اچ پی، کارتریج کانن، کارتریج سامسونگ و... همراه با کیفیت بالا؛ تضمین بهترین قیمت و ۶ ما ضمانت، به لینک زیر مراجعه کنید:
خرید کارتریج

ضخامت کاغذ

گای اوقات روی صفحه نمایش پرینتر کانن، کد خطایی ظاهر می‌شود که مربوط به مشکلاتی در مورد ضخامت کاغذ است. در چنین شرایطی برای جلوگیری از هرگونه مشکل، باید دستگاه را خاموش کرده و ان را از برق جدا کنید. سپس به آرامی دست برده و کاغذ را از درون پرینتر بیرون بکشید، طوری که هیچ تکه کاغذی درون دستگاه باقی نمانده باشد.

خطای e225 کانن
در انتخاب مواد مصرفی و ملزومات پرینتر دقت کرده و بهترین آن‌ها را انتخاب کنید

مشکل سفید پرینت گرفتن canon یا چاپ کمرنگ

مشکل سفید پرینت گرفتن canon و یا چاپ کمرنگ، بیشتر اوقات مربوط به کارتریج و گرفتگی هد پرینتر است. این فرایند که به دلیل جوهر خشک شده روی نازل اتفاق می‌افتد، در اکثر پرینتر‌های جوهرافشان کانن رایج است.

اگر مدت زمان زیادی است که، از پرینتر جوهری خود استفاده نمی‌کنید باید منتظر چنین مشکلی باشید. چاپ کمرنگ و یا سفید پرینت گرفتن، تنها نشانه‌های این مشکل نیستند بلکه افتادن خطوط سفید افقی نیز می‌توانند به شما درباره خشک شدن کارتریج و گرفتگی هد پرینتر هشدار دهند. بهترین روش برای رفع این مشکل، تمیز کردن هد پرینتر به صورت دستی و یا خودکار است. اگر تمیز کردن هد پرینتر به صورت خودکار را انتخاب می‌کنید، باید برای هرچه بهتر انجام شدن این پروسه آن را چهار الی پنج بار انجام دهید.

اگر با چاپ محو و کمرنگ روبرو شده‌اید، باید برای خرید و یا شارژ کارتریج اقدام کنید. البته خود دستگاه به شما در مورد رو به اتمام بودن کارتریج هشدار خواهد داد.

مشکل سفید پرینت گرفتن canon
برای رفع مشکل سفید پرینت گرفتن canon، کافیست برای تعویض و یا شارز کارتریج اقدام کنید

هشدار بدون کاغذ

هنگامی که کد خطای no paper را مشاهده می‌کنید، باید ابتدا چاپگر کانن را خاموش کرده و آن را از برق بکشید. سپس باید سینی کاغذ را جستجو کرده و هرگونه شی خارجی که در داخل دستگاه قرار دارد را بردارید. البته به یاد داشته باشید که این مشکل می‌تواند به دلیل، استفاده از کاغذ‌های نامناسب نیز باشد. بنابراین قبل از قرار دادن کاغذ در سینی، آن‌ها را با دقت مرتب کرده و کاغذ‌ها را هم تراز همدیگر قرار دهید. کاغذ خیس و بی کیفیت می‌تواند در کارکرد پرینتر مشکل ایجاد کند.

پرینتر کانن متوقف شده است

دستگاه را روشن کرده و فایلی را برای چاپ به آن ارسال کرده‌اید، در حین کار متوجه می‌شوید که دستگاه از کار افتاده و فرایند چاپ نصفه و نیمه مانده است. پرینتر کانن متوقف شده است و شما نمی‌دانید که مشکل از کجاست. در مورد این مشکل باید به شما بگوئیم، که متوقف شدن پرینتر کانن در حین کار مسئله‌ای غیر عادی به شمار نمی‌رود. به خصوص اگر مشغول چاپ عکس‌ها و اشکال‌های سنگین گرافیکی باشید. برای انجام این پروسه سیستم و پرینتر شما، سخت مشغول پردازش اطلاعات هستند.

نکته دیگری که باید بدانید این است که، میزان کارکرد دستگاه را به یاد داشته باشید. اگر در یک روز خاص، دستگاه شما برای چندین ساعت کاری سنگین و طولانی انجام داده است، باید بگذارید برای مدتی نیز استراحت کند. دستگاه را برای حداقل به مدت پانزده دقیقه خاموش کنید. اگر بعد از انجام این راهکار نیز، باز هم پرینتر کانن متوقف می‌شود باید برای ارزیابی دقیق‌تر برای تعمیر پرینتر اقدام کنید.

با استفاده از نکات فوق گفته شده، به راحتی می‌توانید مشکلات مربوط به پرینتر را بدون حضور تعمیرکار حل کنید. در ادامه به چند کد خطای پرینتر کانن، اشاره خواهیم کرد.

مشکل سفید پرینت گرفتن canon
اگر حجم کاری زیادی دارید، بهتر است برای مدتی کوتاه پرینتر را خاموش کرده و به آن استراحت بدهید
پیشنهاد مطالعه

معنای کدخطای پرینتر کانن

کدخطای E13: اگر با این کد خطا روی صفحه پرینتر خود روبرو شدید، باید بدانید کارتریج شما رو به اتمام بوده و زمان تعویض آن با یک کارتریج سازگار رسیده است.

کدخطای E16: این کد نیز مانند قبلی به شما اعلام می‌کند، کارتریج رو به اتمام بوده و باید کارتریج جدید را جایگزین آن کرده و محفظه خروجی کاغذ را نیز ببندید.

کدخطای U162 و U163: در این کد نیز به شما خبر داده می‌شود که، کارتریج قدیمی رو به اتمام است. اگر بعد از تعویض کارتریج، دوباره با این کد روبرو شدید برای رفع آن می‌توانید دکمه RESUME/RESET و یا STOP را به مدت ده ثانیه نگه دارید. این پروسه به چاپگر شما اجازه خواهد داد، حتی با وجود پیغام پرینت را در هر حال انجام دهید.

مشکل سفید پرینت گرفتن canon
بسیاری از کد‌های خطای پرینتر کانن، مربوط به رو به اتمام بودن کارتریج هستند

کدخطای ۱۶۸۶و ۱۶۸۸: این دو کد نیز، به روبه اتمام بودن کارتریج اشاره دارند.

کدخطای E04: این کد به شما خبر از نصب نادرست کارتریج‌ها می‌دهد، بنابراین برای رفع این کد بهتر است محفظه پرینتر را باز کرده و کارتریج‌ها را به آرامی از دستگاه جدا و سپس دوباره و با دقت درون پرینتر قرار دهید.

کدخطای E05: با نمایش این کد خطا چراغ نارنجی پنج بار چشمک زده و به معنای نصب نادرست هد پرینتر و یا کارتریج باشد.

کدخطای E14: این کد مربوط به کارتریج نیست، بلکه به مخزن جوهر پرینتر مربوط می‌شود.

کدخطای ۱۴۸۷و ۱۴۸۶: این کدخطا مرتبط با نصب اشتباه کارتریج است.

کدخطای E07: در صورت استفاده از کارتریج‌های اصل پرینتر کانن، شما با این کد خطا روبرو خواهید شد. این کد به معنی اگر نصب اشتباه کارتریج‌های سه رنگ اصل پرینتر کانن است.

کدخطای U075 و U076: این کد‌های خطا نیز، به معنی نصب اشتباه کارتریج‌های اصل سه رنگ پرینتر کانن هستند.

کدخطای B200: اگر این کد برای شما ظاهر شده است، باید به دنبال ایرادات سخت افزاری و یا وجود مشکل در هد پرینتر باشید. کمپانی کانن به شما توصیه می‌کند، برای رفع این مشکل چاپگر را خاموش کرده و از برق بکشید. درپوش چاپگر را باز کرده و درون پرینتر را نگاه کنید و از نبود شی خارجی در داخل دستگاه اطمینان حاصل کنید. حالا درب پرینتر را بسته و آن را وصل و روشن کنید. در صورت وجود مشکل بهتر است با یک تعمیرکار مشورت کنید.

خطای e225 کانن
برای رفع برخی از ارور‌های مربوط به پرینتر، می‌توانید دستگاه را ریست کنید

رفع ارور ۵b00 کانن

ارور ۵b00 کانن، اغلب در پرینتر‌هایی ظاهر می‌شود که، نیاز به ریست کردن دارند. عوامل مختلفی مانند نشتی، شارژ و یا تانک کارتریج، موجب ظاهر شدن این ارور و در نهایت ریست دستگاه موثر هستند. برای رفع ارور ۵b00 کانن، کافیست پرینتر را خاموش کرده و آن را از برق کشیده و تمامی اتصالات دستگاه را نیز جدا کنید. درب کارتریج را باز کرده و دکمه پاور را بفشارید. دستتان را از روی دکمه بر ندارید و همزمان دو شاخه پرینتر را نیز به برق بزنید. دکمه را همچنان نگه داری، تا تنظیمات چاپگر دوباره راه اندازی شود. حالا پس از روشن شدن تمامی چراغ‌ها دستتان را از روی دکمه بردارید. حالا به چراغ برق نگاه کرده و دستتان را روی دکمه پاور فشار داده و سپس رها کنید.

اکنون چراغ سبز دستگاه، شروع به چشمک و در نهایت ثابت شدن خواهد کرد. حالا از بسته بودن درب کارتریج اطمینان حاصل کرده و پرینتر را امتحان کنید. به طور کلی بهتر است برای عملکرد هرچه بهتر و بیشتر پرینتر، از مواد مصرفی با بهترین کیفیت استفاده کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام من یه پرینتر جوهر افشان کانن دارم وقتی پرینت رنگی می گیریم سبز میشود ولی وقتی سیاه و سفید می گیریم سفید می زنه بیرون

    1. درود بر شما
      استفاده از کارتریج‌های بی کیفیت می‌توانند باعث بروز چنین مشکلی شده و در عملکرد پرینتر تاثیر بگذارند.
      موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا