کارتریج و جوهر

راهکاری برای تعمیر کارتریج معیوب در پرینترهای جوهری

کارتریج‌های جوهری، به‌صورت کنترل شده جوهر را روی کاغذ چاپ می‌کنند تا شما تصویر یا متن را مشاهده کنید. حال اگر کارتریج معیوب و دچار مشکل باشد، در نتیجه چاپ تاثیرگذار است. در اینجا در رابطه با راهکاری برای تعمیر کارتریج معیوب در پرینترهای جوهری بحث خواهیم کرد.

این کارتریج‌ها شامل نازل‌های میکروسکوپی متعددی هستند که جوهر را با جریانی ثابت کنترل می‌کنند تا تصویر روی کاغذ ایجاد شود.

پس کارتریج جوهری وظیفه‌ی سنگینی برعهده دارد که در صورت بروز مشکل برای شیشه‌های مرکب، روی کارایی پرینتر تاثیر منفی خواهد داشت. در واقع کارتریج می‌تواند موجب کاهش کیفیت چاپ و ایجاد لک روی صفحه چاپ شده شود. کارتریج معیوب حتی می‌تواند باعث ایجاد خطا شده و چاپگر را متوقف کند.

با این حال راهکارهای متعددی برای حل مشکل کارتریج جوهری وجود دارد. این متدها می‌توانند مشکل کارتریج را برطرف کرده تا کارتریج عملکرد بهتری داشته باشد. اولین راهی که پیشنهاد می‌شود این است که ابتدا باید دفترچه راهنما و دستورالعمل‌های موجود در آن را به دقت مطالعه کنید.

در ادامه هم به بررسی راهکارهایی برای تعمیر کارتریج معیوب در پرینترهای جوهری خواهیم پرداخت.

پیشنهاد مطالعه

هد پرینتر را تنظیم و تمیز کنید.

وجود یک کارتریج معیوب تا حد زیادی کیفیت چاپ را کاهش خواهد داد و نتیجه چاپ به صورت نوشته‌های محو و بی‌رنگ، نوارهای راه‌راه، وجود لکه و خطوط در صفحه ظاهر می‌شود. تمام این مشکلات به دلیل تنظیم نبودن هد پرینتر ایجاد می‌شود. اغلب چاپگرها داری ویژگی پاک‌کننده و تنظیم‌گر هد هستند که با دنبال کردن این ویژگی‌ها مشکلات کارتریج را برطرف خواهید کرد.

بررسی کنید که کارتریج آسیب دیده نباشد.

صدمات فیزیکی وارد شده به کارتریج می‌تواند موجب افت کیفیت چاپ شود، اما با نگاه کلی به کارتریج، از سطحی و یا عمیق بودن خسارت وارد شده با آن مطلع خواهید شد. در صورت آسیب‌دیدن کارتریج، جوهر از آن بیرون ریخته و این خود یکی از دلایل ایجاد لکه روی صفحات در حین چاپ خواهد شد.

پس کارتریج را با دقت بررسی کنید تا بخش نازل و قسمت‌هایی که تماس الکتریکی دارند، سالم باشند.

کدهای خطا را بررسی کنید.

خرابی کارتریج جوهری می‌تواند کدهای خطای متعددی روی صفحه نمایش کامپیوتر نشان دهد. این کدها برای کمک به کاربر تعریف شده‌اند تا از طریق آنها بتواند راحت‌تر مشکل را شناسایی کند و راه‌حل رفع آن را بیابد. شما با مراجعه به دفترچه راهنمای کارتریج می‌توانید این کدها و راه‌های رفع آن‌ها را بشناسید.

حال اگر کارتریج موجب توقف کامل پرینتر شد، باید آن را با یک کارتریج جدید جایگزین کرده و با تعمیرکار متخصص در این زمینه مشورت کنید.

سامانه آچارباز با دارا بودن کارشناسانی ماهر در این زمینه، آماده ارائه تمامی خدمات تعمیر کارتریج و پرینتر است. فقط کافیست درخواست خود را در این سامانه ثبت کنید تا در اولین فرصت کارشناس متخصص به محل شما اعزام شود.

خرید کارتریج لیزری و کارتریج جوهری در پرینت فید
پرینت فید با دارا بودن انواع کارتریج لیزری و کارتریج جوهری با کیفیت، تجربه‌ای لذت‌بخش را برای شما خلق می‌کند. شما می‌توانید برای خرید کارتریج اچ پی، کارتریج کانن، کارتریج سامسونگ و... همراه با کیفیت بالا؛ تضمین بهترین قیمت و ۶ ما ضمانت، به لینک زیر مراجعه کنید:
خرید کارتریج

منبع:
howtofixprinterissues.com

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا