به "بلاگ پرینت فید" خوش آمدید    |   سفارش آنلاین کارتریج
امروز جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹

روزجهانی عکاسی مبارک

«یک چیز هست که عکاس باید آن را در عکس های خود بگنجاند، انسانیت آن لحظه» – رابرت فرانک

لمس یک دکمه و ثبت یک لحظه برای همیشه … این جمله شاید وصف کوچکی باشد برای تمامی کسانی که با هنر شگرفشان لحظه‌های ماندگاری را در طول تاریخ برای همه ما ثبت کرده‌اند.

۱۹ آگوست، مصادف با ۲۸ مرداد، روز جهانی عکاسی است. روزی که شاید برای بسیاری از عکاسان و هنرمندان ارزشمند باشد و فرصتی جهت نمایش هرچه بیشتر هنرشان پیدا کنند.

به همین مناسبت، قصد داریم کار جذابی را در پرینت فید شروع کنیم. هر هفته عکس‌‎های زیبایی که بسیاری از هنرمندان خوش نام این عرصه ثبت کرده‌اند را در وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی پرینت فید قرار می‌دهیم.

اما نکته جالب تر اینجاست که علاوه بر این عکس‌ها، هر هفته ۱۰ عکس برتری که شما کاربران برای ما ارسال می‌کنید و خود شما آن را ثبت کرده‌اید را با نام خودتان در وبلاگ و اینستاگرام پرینت فید منتشر می‌کنیم تا هنر زیبای شما نیز دیده شود. شما می‌توانید از دو روش زیر عکس‌هایتان را با کیفیت مناسب برای ما ارسال کنید:

۱- ارسال از طریق دایرکت اینستاگرام به آدرس زیر:

https://www.instagram.com/printfeed

۲- ارسال از طریق ایمیل

info@printfeed.org

اما تاریخچه روز عکاسی از کجا شروع شد؟

قدیمی‌ترین عکس ثبت شده در طول تاریخ عکاسی تصویری در سال ۱۸۲۶ توسط نیسفور نیپس ثبت شد اما پس از او دو فرانسوری با نام های  ژوزف نیسه‌فورنیپس (Joseph Nicephore Niepce) و لوئی داگر (Louis Daguerre) با اختراع داگرئوتایپ تحول عظیمی در صنعت عکاسی به وجود آوردند.

داگرئوتایپ نخستین روش موفق در ثبت عکس‌های دائمی و استفاده تجاری از عکاسی است که که طی آن تصویری مثبت، مستقیم و پایدار بر صفحه نقره‌اندود ثبت می‌شود.

نامگذاری روز جهانی عکاسی در ۱۹ آگوست، توسط انجمن‌های عکاسی در آمریکا اعلام شد ولی شورای عکاسی بین‌المللی هند در سال ۱۹۹۱ اولین نهادی بود که این روز را رسما به عنوان روز جهانی عکاسی جشن گرفت و از آن هنگام تا امروز هر سال کشورهای بیشتری این تاریخ را بعنوان «روز جهانی عکاسی» در تقویم‌های خود ‌گنجانده‌اند. بطوری که هر سال این رویداد نسبت به سال گذشته در گستره‌ی بزرگتری برگزار شده است.

 

استفاده از مطالب سایت پرینت فید فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به پرینت فید است.
>
مشترک شدن در خبرنامه ما

مشترک شدن در خبرنامه ما

با عضویت در خبرنامه پرینت فید، اولین نفری باشید که مقالات تخصصی ما را دریافت می کنید.

تبریک! با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.